Sterk tro på boligprisvekst

Sterk tro på boligprisvekst

  • 25. februar 2025
Husholdningene har fortsatt rekordhøy tro på boligprisvekst, og et flertall venter lavere renter fremover, viser NBBLs Boligmarkedsbarometer. Men husholdningene er ikke like sikre på rentekutt som de var i januar.

Boligkjøpsmodeller - Å dele på regningen

Boligkjøpsmodeller - Å dele på regningen

  • 24. februar 2025
I et stadig vanskeligere boligmarked har det vokst fram nye boligkjøpsmodeller. Å kjøpe bolig sammen med en tilbyder har både store fordeler – og noen potensielle fallgruver du må sikre deg mot.

Hva skjer nå?

Hva skjer nå?

  • 24. februar 2025
2025 har startet med en blanding av optimisme og usikkerhet. Etter flere år preget av høy inflasjon, renteøkninger og usikkerhet i verdensøkonomien, er det tegn til lysere tider for norske husholdninger og næringsliv. Inflasjonen har begynt å avta, og Norges Bank har signalisert mulige rentekutt i løpet av året. Samtidig står vi overfor strukturelle utfordringer som krever politiske og økonomiske tiltak for å sikre stabil vekst.

Skal boligprisene til himmels?

Skal boligprisene til himmels?

  • 24. februar 2025
Boligåret 2025 startet med et pang. Boligprisene økte kraftig i januar, etter frisk boligprisvekst gjennom fjoråret. Med utsikter til lavere renter og høy lønnsvekst ligger det til rette for at boligprisene skal videre opp. Mens etterspørselen i boligmarkedet er på vei opp, er boligbyggingen på et historisk lavt nivå. Hvor høy boligprisveksten blir fremover, avhenger i stor grad av hvor raskt boligbyggingen kommer i gang igjen.

Ber regjeringen unngå fjernvarmefella

Ber regjeringen unngå fjernvarmefella

  • 20. februar 2025
Norgespris gjør strøm billigere – men ikke for fjernvarmekundene. NBBL holder trykket oppe mot regjeringen.

First567891011121314Last